- Akcije
- Moje zdravlje
- Samoliječenje
- Jačanje imuniteta, umor
- Kosti, zglobovi, mišići
- Probava
- Uho, grlo, nos
- Anksioznost, stres, nesanica
- Mršavljenje
- Srce i krvne žile
- Vene, otečene, umorne noge
- Opekline, rane, ožiljci
- Hemoroidi
- Mokraćni sustav
- Pamćenje i koncentracija
- Jetra
- Detoksikacija organizma
- Alergije
- Usta, desni, zubi
- Zdravlje očiju
- Oštećena koža i ožiljci
- Štitnjača
- Zdravlje žene
- Zdravlje muškarca
- Samoliječenje
- Ljepota i njega
- Mame i bebe
- Dodaci prehrani
- Medicinska pomagala
- Anatomska obuća
RefluSTAT oralna suspenzija za žgaravicu i refluks 20x10ml
11,25 €
Cijena za j.m.: 56.25 €/l
Cijena 10.9.2026.: 11,25 €
RefluSTAT oralna suspenzija namijenjena je brzom ublažavanju simptoma gastroezofagealnog refluksa poput žgaravice, vraćanja želučane kiseline, probavnih smetnji, kašlja te nadražaja grla i ždrijela. Kombinacija natrijeva alginata i karbonata stvara zaštitni sloj iznad želučanog sadržaja i fizički otežava njegov povratak u jednjak.
Praktične jednokratne vrećice sadrže unaprijed odmjerenu dozu od 10 ml. RefluSTAT ne sadrži gluten ni laktozu, a može se koristiti i kod žgaravice tijekom trudnoće.
Opis
RefluSTAT oralna suspenzija – zaštitna barijera protiv refluksa i žgaravice
RefluSTAT je antirefluksna oralna suspenzija namijenjena ublažavanju simptoma gastroezofagealnog refluksa. Kombinacija alginata i karbonata djeluje mehanički stvarajući zaštitni sloj između želuca i jednjaka, čime pomaže spriječiti povratak želučanog sadržaja i kiseline u jednjak.
Istodobno natrijev bikarbonat pomaže smanjiti kiselost želučanog sadržaja, što doprinosi brzom olakšanju simptoma.
Za koga je namijenjen?
RefluSTAT je namijenjen odraslima i djeci starijoj od 12 godina kod simptoma poput:
- žgaravice
- vraćanja kiseline iz želuca u jednjak
- refluksnog ezofagitisa
- probavnih smetnji povezanih s refluksom
- kašlja povezanog s refluksom
- nadražaja grla i ždrijela
- žgaravice tijekom trudnoće
Prednosti
- mehanički blokira povratak želučanog sadržaja u jednjak
- stvara zaštitni sloj iznad želučanog sadržaja
- pomaže smanjiti želučanu kiselost
- ublažava žgaravicu i simptome refluksa
- praktične jednokratne vrećice od 10 ml
- bez glutena
- bez laktoze
Kako djeluje?
Natrijev alginat u kontaktu s kiselim sadržajem želuca formira gel. Karbonati oslobađaju ugljični dioksid koji omogućuje gelu da se izdigne iznad želučanog sadržaja i stvori zaštitni sloj.
Tako nastala fizička barijera otežava povratak želučane kiseline i sadržaja u jednjak, dok natrijev bikarbonat dodatno pomaže smanjiti kiselost želučanog sadržaja.
Način primjene
Odrasli i djeca starija od 12 godina: uzeti 1 do 2 vrećice nakon glavnih obroka i prije spavanja.
Vrećicu dobro protresti prije uporabe.
Djeca mlađa od 12 godina smiju koristiti proizvod samo prema preporuci liječnika.
Sastav
Pročišćena voda, natrijev alginat, natrijev bikarbonat, natrijev karbonat, kalcijev karbonat, aroma, poliakrilna kiselina, natrijev propilparahidroksibenzoat, natrijev metilparahidroksibenzoat, saharinnatrij.
Upozorenja
Ne koristiti RefluSTAT u slučaju teškog oštećenja bubrega.
Ako simptomi traju, pogoršavaju se ili se često ponavljaju, potrebno je potražiti savjet liječnika ili ljekarnika.
Čuvanje
Čuvati prema uputama proizvođača i izvan dohvata djece. Proizvod se ne smije čuvati u hladnjaku.
Napomene
Medicinski proizvod. Ne sadrži gluten ni laktozu. Pakiranje sadrži 20 jednokratnih vrećica, svaka s 10 ml oralne suspenzije.
FAQ
Za što se koristi RefluSTAT?
Za ublažavanje simptoma gastroezofagealnog refluksa poput žgaravice, vraćanja kiseline, probavnih smetnji, kašlja te nadražaja grla i ždrijela.
Kako RefluSTAT djeluje?
Alginat stvara gel koji formira zaštitni sloj iznad želučanog sadržaja i fizički otežava povratak kiseline u jednjak.
Može li se koristiti kod žgaravice u trudnoći?
Da. Proizvođač među navedenim indikacijama uključuje i žgaravicu tijekom trudnoće.
Sadrži li gluten ili laktozu?
Ne. RefluSTAT ne sadrži gluten ni laktozu.
Koliko vrećica sadrži pakiranje?
Pakiranje sadrži 20 jednokratnih vrećica po 10 ml.
Recenzije (0)
Budite prvi koji će recenzirati “RefluSTAT oralna suspenzija za žgaravicu i refluks 20x10ml” Otkaži odgovor
Morate biti prijavljeni da biste objavili recenziju.
Dostava paketa
Naše pakete dostavlja GLS
Naše pakete dostavlja GLS, pouzdana dostavna služba s mogućnošću dostave na vašu adresu ili GLS paketomat.
Većinu narudžbi šaljemo u roku od 1 do 3 radna dana, ovisno o trenutnoj raspoloživosti artikala na našem skladištu i kod dobavljača. Subote, nedjelje i praznici nisu uključeni u rok isporuke. U slučaju da naručene artikle nećemo moći isporučiti u razumnom roku ili ih nećemo moći isporučiti uopće, o tome ćemo vas pravovremeno obavijestiti. Nakon toga možete odlučiti želite li otkazati narudžbu ili pričekati da proizvod ponovno postane dostupan.
Kako bismo osigurali što kvalitetniju komunikaciju između vas i dostavljača, GLS-u ćemo ustupiti kontakt broj telefona koji ste naveli prilikom narudžbe ili registracije.
Cijena dostave:
- GLS paketomat: 3,99 €
- GLS dostava na adresu: 5,99 €
- Besplatna dostava: za narudžbe iznad 89,99 €
Dostava na otoke
GLS dostavlja i na određene hrvatske otoke. Prema aktualnom rasporedu GLS-a, dostava se obavlja vlastitim vozilima na sljedeće otoke: Krk, Cres, Lošinj, Rab, Murter, Korčula, Pelješac, Vir, Pag, Hvar, Brač, Vis, Pašman i Ugljan.
Dostava se vrši isključivo na području Republike Hrvatske.
Povezani proizvodi
Basenpulver prah pomaže kod gastritisa, žgaravice i nadutosti 150g
19,20 €Cijena za j.m.: 128.00 €/kg
Cijena 10.9.2026.: 19,20 €
DAOSIN za pomoć kod intolerancije na histamin 30 tableta
30,75 €Cijena za j.m.: 1.03 €/kom
Cijena 10.9.2026.: 30,75 €
Auraxol HelPyRed pomaže kod Helicobacter pylori 30 kapsula
17,75 €Cijena za j.m.: 0.59 €/kom
Cijena 10.9.2026.: 17,75 €
Silicolgel za poremećaje probavnog sustava, 200ml
13,00 €Cijena za j.m.: 65.00 €/l
Cijena 10.9.2026.: 13,00 €
Kivilaks sirup za prirodnu regulaciju probave 200ml
9,25 €Cijena za j.m.: 46.25 €/l
Cijena 10.9.2026.: 9,25 €
Encian Švedska grenčica biljna mješavina 184g
14,44 €Cijena za j.m.: 78.48 €/kg
Cijena 10.9.2026.: 14,44 €
ESI Aloe Vera Massima Forza SUPER SOK 1l
25,50 €Cijena za j.m.: 25.50 €/l
Cijena 10.9.2026.: 25,50 €

Recenzije
Još nema recenzija.